Par vakcināciju pret gripu 2020.g. –2021.g. sezonā05.10.2020

1. Par valsts budžeta līdzekļiem piegādātās vakcīnas.

Informējam, ka mūsu iestāde par valsts budžeta līdzekļiem atbilstoši Ministru kabineta 2000.gada 26.septembra noteikumiem Nr.330 “Vakcinācijas noteikumi” veic vakcināciju pret gripu šādām personām:

• sešus līdz 23 mēnešus (ieskaitot) veciem bērniem;
  • grūtniecēm;
  • poliklīnikas ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem.

Šīs vakcīnas tiek savlaicīgi pasūtītas Slimību profilakses un kontroles centram un  piegādātas vakcinācijas iestādēm.

1. Zāļu iegādes kompensācijas sistēmā vakcinācija pret gripu paredzēta atbilstoši Ministru kabineta 2006.gada 31.oktobra noteikumiem Nr.899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”.

Laika posmā no 2020.gada 1.oktobra līdz 2021.gada 1.maijam pacients var saņemt  100 % valsts apmaksātu vakcināciju (ģimenes ārsta izrakstītas vakcīnas, kuras pacients iegādājas aptiekā). Tie ir:

• seniori, kas ir vecāki par 65 gadiem;
  • personas ar hroniskām slimībām – ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām, ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju;
  • bērni līdz 18 gadiem, kas pieder noteiktām veselības riska grupām: ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām; ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju; ja ilgstoši saņem terapiju ar Ac.acetylsalicylicum.

No M saraksta 25 % valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt  sievietes līdz 70 pēcdzemdību perioda dienai.

1. Par maksu. Vakcinācijas cena 15, – eiro