29.maijā poliklīnika strādā ierastajā režīmā un sniedz plānotos veselības aprūpes pakalpojumus.
Par poliklīniku
VSIA „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” ir ambulatora ārstniecības iestāde, kas nodrošina primāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi.
Vienlaikus VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” izveidotā Centrālā medicīniskās ekspertīzes komisija veic Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu kandidātu veselības stāvokļa pārbaudes, tādējādi līdzdarbojoties efektīvas personāla politikas veidošanā nozarē.
VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” izveidota 1998.gada 1.jūlijā, taču kā ārstniecības iestāde Iekšlietu ministrijas struktūrā tā bija darbojusies jau vairākus gadu desmitus.
Periodiski, atbilstoši normatīvajam regulējumam, ir izvērtēts “Iekšlietu ministrijas poliklīnikas” juridiskais statuss, veicot atbilstošus grozījumus uzņēmuma statūtos. Saskaņā ar Pārresoru koordinācijas centra veikto kapitālsabiedrību funkciju vērtējumu 2021.gadā Ministru kabinets 2021.gada 8.jūnija sēdē (prot.Nr.46, 41.§) nolēma atbalstīt valsts līdzdalības saglabāšanu valsts sabiedrībā ar ierobežotu atbildību „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” un saglabāt valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” juridisko statusu – valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību.
Šobrīd VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnikā” ir nodarbinātas 90 ārstniecības personas. Poliklīnika sniedz gan valsts apmaksātos , gan maksas veselības aprūpes pakalpojumus.
Vispārējais stratēģiskais mērķis –
sniegt pakalpojumus, kas ir stratēģiski svarīgi valsts drošībai, piedaloties dienesta pienākumu izpildei atbilstoša personāla nodrošināšanā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs un Ieslodzījuma vietu pārvaldē, un veikt amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm veselības stāvokļa kontroli, kā arī nodrošināt sabiedrības interešu īstenošanu, sniedzot ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumus.
No minētā vispārējā stratēģiskā mērķa izriet VSIA „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” galvenie uzdevumi:
Vadības modelis
VSIA „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” vada un pārstāv viens valdes loceklis. Saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 12.panta pirmajā daļā noteikto VSIA „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis ir Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs.
Saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 12.panta trešo daļu par valsts kapitālsabiedrības atbildīgo darbinieku iecelts valsts sekretāra vietnieks.
VSIA „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” darbību regulējošie normatīvie akti:
Uzņēmuma pārvaldes jomā:
Amatpersonu veselības stāvokļa izvērtējuma jomā:
Veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas jomā:
VSIA „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” līdzdarbojas efektīvas personāla politikas veidošanā iekšlietu nozarē. Sabiedrība ir ieinteresēta, lai valsts iekšējās drošības (noziedzības apkarošanas, sabiedriskās kārtības un drošības aizsardzības, personas tiesību un likumīgo interešu aizsardzības, valsts robežas drošības, ugunsdrošības, ugunsdzēsības, glābšanas, civilās aizsardzības) nodrošināšanā tiktu iesaistītas personas ar fiziski un psiholoģiski atbilstošu veselības stāvokli.
Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm (turpmāk ‒ amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi) spējas pildīt dienesta pienākumus ir tieši saistītas ar katras amatpersonas veselību, kurai normatīvajos aktos noteiktas īpašas prasības. Poliklīnikā veiktās veselības pārbaudes nodrošina šo amatpersonu veselības stāvokļa kontroles sistēmu, sākot ar pieņemšanu dienestā, dienesta gaitā un līdz atvaļināšanai no dienesta.
Tāpat poliklīnikā veiktās veselības pārbaudes nodrošina, ka ikvienai valsts pārvaldes institūcijas amatpersonai (darbiniekam), kura, pildot amata (darba) pienākumus, guvusi ievainojumu, sakropļojumu vai viņas veselībai nodarīts cits kaitējums, nelaimes gadījumā gūtā veselības bojājuma smaguma pakāpe tiek vienveidīgi un objektīvi novērtēta un noteikta, jo valsts ir garantējusi visām amatpersonām (darbiniekiem) normatīvajos aktos pabalstus par nodarīto veselības kaitējumu atkarībā no gūto veselības bojājumu smaguma pakāpes.