Pretkorupcijas pasākumu plāns

VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” ir aktualizēta vienotā kārtība risku identificēšanai, novērtēšanai un risku novēršanas vai mazināšanas pasākumu plānošanai procedūrā “Risku vadība Iekšlietu ministrijas poliklīnikā”  (2018.gada 28.februāra rīkojums Nr.37).

Korupcijas un interešu konflikta risku mazināšanai ir izstrādāts un tiek pielietots IKS elements “Korupcijas un interešu konflikta riska pārvaldība VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika”” (2019.gada 22.februāra rīkojums Nr.39).

Korupcijas riska novēršanai 2021.gadā VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” ir veikusi šādus pasākumus:

  1. Izvērtēta ieviesto risku kontroles pasākumu efektivitāte, vadoties no iepriekš noteiktās amatu korupcijas un negodprātīgas rīcības riska pakāpes. Kā visu līmeņu risku vadības elements joprojām ir Poliklīnikas iekšējais audits, kur tiek identificēti un audita gaitā izvērtēti attiecīgās audita jomas riski.
  2. Ir veikta pacientu aptauja par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.
  3. VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” Ētikas kodeksā  iekļauti interešu konflikta jautājumi un darbinieka profesionālās ētikas pamatprincipi.
  4. Informēta sabiedrība par maksas pakalpojumiem, publicējot maksas pakalpojumu cenrādi.
  5. Poliklīnika saskaņo ar kapitāla daļu turētāja pārstāvi (Iekšlietu ministriju) iepirkumus, kuru plānotā līgumsumma pārsniedz EUR 50 000.

 

VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” ir saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta novērtējumu – bronzas līmenis padziļinātās sadarbības programmā.

Savā darbā uzņēmums identificē klientus un darījuma partnerus un nekavējoties ziņo Valsts ieņēmumu dienestam par katru aizdomīgu darījumu, kura pazīmes atbilst vismaz vienai no aizdomīguma pazīmēm nodokļu jomā. Tāpat pirms darījuma attiecību uzsākšanas, tiek vērtēts, vai nav saskatāmas šaubas par aizdomām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu vai šaubas par iegūto informāciju attiecībā uz klientu.

Iepirkumu procesā iepirkuma veicējs pārbauda pretendenta atbilstību, noskaidrojot, vai uz pretendentu kā juridisku personu, kā arī tā valdes un padomes locekli, patiesā labuma guvēju, pilnvaroto pārstāvi un saistību izpildei piesaistīto apakšuzņēmēju, nav attiecināmas atbilstoši starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumam noteiktās sankcijas.

VSIA “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” kā darījuma partnera darbības minēto risku novēršanai ir ietvertas aktualizētā kārtībā “Par iepirkumu procedūru organizēšanu un veikšanu valsts sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Iekšlietu ministrijas poliklīnika” (2018.gada 30.maija rīkojums Nr.88).

 

Pretkorupcijas pasākumu plāns šeit